Book of ra

Nusikratyti nereikalingų minčių nesudėtinga – reikia tik pasirūpinti šiukšliadėže bei geru bičiuliu šalia, mokančiu pasidžiaugti bei laiku pagirti. Book of ra taip pat gali būti tuo draugu.

Nepageidautinos mintys – į šiukšliadėžę

Nors daugelis psichoterapeutų klientams rekomenduoja mėginti įsivaizduoti, kaip atsikratoma nepageidautinų minčių, vieno tyrimo išvados įrodo minčių metimo lauk naudą. Kiti tyrimai atskleidė – tuomet, neigiamos mintys užrašomos kažkur, menksta jų intensyvumas. Visgi iki dabar dar nėra ištirta, kaip šių tekstų saugojimas arba išmetimas geba veikti žmogaus emocijas. Jas veikia ir Book of ra.

Per vieną eksperimentą studentai ant popieriaus turėjo paminėti geras ar neigiamas mintis nusakančias jų kūną. Pusė dalyvių turėjo lapą po perskaitymo išmesti lauk, kiti – darsyk atidžiai perskaityti bei surasti klaidas. Book of ra moko panašių dalykų.

Book of ra – kažkas daugiau

Kur kas vėliau daugelis tiriamųjų privalėjo įvertinti nuomonę apie savo kūną devynbalėje skalėje. Yra pastebėta, jog dalyvių vertinimai skiriasi priklausomai nuo to, ar popierius buvo išmestas, ar ne.

Kaip buvo įmanoma viltis, teigiamai aprašiusieji savo kūną, po to jį vertino geriau už tuos, kurie buvo paminėję neigiamas savybes. Jie suprato kuo jie labiausiai yra vertingi, dėl ko labiausiai turi džiaugtis.

Book of ra tiriamieji buvo kitokie. Bene Labiausiai stebina ne tai. Mintys, kurios buvo užrašytos bei po to išmestos, nelėmė studentų vertinimų. Visiškai nesvarbu, kas buvo užrašyta – išgyrus ar sukritikavus savo kūną – kūnas vertinamas objektyviai, neveikiant kitų minčių.

Didina laimės suvokimą

Yra nuomonė, jog išsipasakojus bėdos sumenksta perpus. Užrašius neigiamas mintis bei išmetus tokius užrašus į šiukšliadėžę, galima bent kuriam laikui įmanoma jų atsikratyti. Apima jausmas, kad šių blogų minčių net nebėra, jos kažkieno kito, svetimos. Tokį dalyką galima praktikuoti nuolat, bet kuriuo metu ir bet kurios būsenos. Tuo galima užsiimti net kasdien. Be to, visiškai nebūtina tuo užsiimti esant vienam, galima tai laikyti pramoga su kitais.

Visgi, kaip rodo N. Lamberto darbas, pasidalinus džiaugsmu su bičiuliais arba kitais artimais žmonėmis, būna ne mažiau reikšmingas bei padidina, net kartais padvigubina laimės! jausmą. Panašiai reiškia ir Book of ra žaidimas. Dėl to visiškai nereikia stebėtis. Geri žaidimai geba daryti tokius dalykus, apie kuriuos žmonės iki tol net negalėjo numanyti. Toks jau yra azartinių žaidimų pasaulis.