Kortų žaidimai – ne tik mąstymui lavinti

Kortų žaidimai – naujas būdas leisti laisvalaikį! Negi žmonės apie tai niekada nėra pagalvoję? Juk žaisti mėgsta kiekvienas, nes nežaisti paprasčiausiai nėra priežasties. O jei žaidimas reiškią naudą, tai žaisti ne vien smagu, bet ir privalu.

Ugdo reakciją

Kiekvienas kortų žaidimai – nedidelis iššūkis, kuris priverčia demonstruoti bei ugdyti loginio mąstymo įgūdžius, derybų gebėjimus, reakciją ir kurti strategijas. Žaisdami daug uoliau mokomės bei tobulėjame. Kortų žaidimai – tai labai įdomi proto mankšta. Specialistai yra pripažinę, kad žmonės kasdien save lavina įvairiais būdais.

Kortų žaidimai itin dažnai patraukia suaugusiųjų dėmesį. Tai smagus užsiėmimas ne tik dėl to, jog skatina bendravimą. Žaidimai gimsta, atsižvelgiant į žmonių pomėgius, tad gyventi žaidžiant yra kur kas smagiau. Žmonėms žaidimai padeda geriau įsisavinti žinias, ugdo susidomėjimą mokomųjų dalykų teorija, lavina vaizduotę bei sukuria žaismingą mokymosi aplinką. Žaidžiant bendraujama, sprendžiamos iškilusios problemos, reiškiamos emocijos, varžomasi, ko nors siekiama. Be to, žaidimai skatina galvoti, skaičiuoti. Per žaidimą suaugusieji geriau pažįsta vieni kitus, nes tuomet geriausiai suprantama – žaidimas yra nepaprasta veikla.

Kortų žaidimai reikalauja laiko

Kortų žaidimų kultūra šalyje greitai populiarėja. Tuo rūpinasi kortų žaidimų ekspertai, kurie savo asortimente turi daug produktų, padedančių ugdyti vaizduotę, loginį mąstymą, strateguoti, dirbti komandose, ugdyti matematinius gebėjimus ar net plėsti žodyną.

Specialistai pripažįsta – abiejų pusių tobulėjimui labiausiai stinga buvimo kartu. Visgi prieš keletą metų UNICEF atlikto tyrimo rezultatai pritrenkė – šalyje žmonės vieni kitiems per parą skiria maždaug 30 minučių. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, jog žmonės šalyje dažniausiai jaučia glaudų emocinį ryšį draugams, bet ne visuomet randa jiems deramai laiko. Pasekmės būna liūdnos – vis dažniau žmonės įninka į išmaniuosius telefonus, planšetes ir televizorius. Šiuolaikiniame gyvenime daugeliui nesiseka išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir šeimos, ypač kai tampama tėvais. Siekiama puikiai padaryti savo darbą, nes nuo to dažniausiai priklauso atlyginimo dydis ir visos šeimos gerovė, tad vis daugiau laiko praleidžiama darbe. Tačiau ir darbo gerai neatliekama, nes veiki sąžinė, o ypač ji prabunda dirbant viršvalandžius – juk turėtume būti namuose, su šeima, draugais. Bet galbūt įmanoma kažką pakeisti ir ištrūkti iš to voverės rato kuris, atrodo, įsuka ir nepaleidžia? Kortų žaidimai tarsi kužda, kad tai įmanoma – tereikia deramai sudėlioti prioritetus bei laisvą laiką nuo  darbo leisti prasmingai drauge su visa šeima.