Sporto baras – vieta, kur renkasi visi

Pasaulyje sportas vaidiną labai svarbią rolę įvairiose visuomenės gyvenimo sferose – pramogų, verslo, ekonomikos, sveikatos, švietimo ir t.t. Kuomet vyksta Pasaulio čempionatai ar Olimpinės žaidynės, laikinai stabdomi karai, pasikeičia žmonių gyvenimo ritmas. Tokiu laikotarpiu ypatingai atsigauna įvairūs barai, kavinės, restoranai. O jeigu tai yra sporto baras, jo reikšmė ir populiarumas išauga tikrai daugiau negu kelis kartus.

Neįprastos pramogos

Apskritai sporto baro idėja yra perspektyvus sprendimas apjungiant maitinimo ir pramogų sritis. Apsilankius sporto bare, galima ir skaniai pavalgyti, paragauti įvairių gėrimų, tačiau esminis dalykas yra tai, jog sporto aistruoliai gali stebėti įvairias sporto varžybas. Dažniausiai tam būna įrengti dideli ekranai. Sporto baras – tai vieta, kuri suvienija, suburia sportu besidominčią bendruomenę. Praktiškai visuomet sporto barai pasižymi filosofiją išryškinančiu pavadinimu, išsiskiria iš kitų barų savo interjeru, neįprastomis pramogomis, specialiai parengtais meniu. Sporto aistruolių mylimose susibūrimo vietose visuomet tvyro sportiška, azartiška, laisva, emocinga atmosfera.

Labai svarbi sporto baro funkcija, misija yra interaktyvumas, kuomet į baro gyvenimą įtraukiamas kiekvienas lankytojas. Dėl to yra organizuojami turnyrai, varžybos, intelektualūs žaidimai, kur sportą mylintys žmonės gali pademonstruoti savo sugebėjimus biliardo, stalo futbolo, ar sportinio „protmūšio“ batalijose. Kadangi sporto baras yra sporto visuomenės susibūrimo vieta, čia galima sutikti su žinomais, garsiais sporto pasaulio veikėjais, kartu padiskutuoti, išgerti alaus bokalą, ar drauge užtraukti mylimos komandos himną.

Sporto bare yra  kuriama jaukiaplinka, kurios ieško žmonėms norintys atsigauti  po įtemptų darbo valandų, ar sporto mėgėjai, palaikantys mėgstamą komandą su bendraminčiais ir sportiškumo dvasia alsuojančioje aplinkoje.

Džiaugsmas triumfo akimirkomis

Sportas labai kosmopolitiškas ir plačiai paplitęs po pasaulį, todėl sporto baras gali tapti populiari ir užsienio svečių, bei turistų mėgstama vieta. Tarp milijonų keliaujančių pažintiniais, verslo ar kitais tikslais sutinkama daugybė aistringų sporto fanatikų. Galbūt svetimam mieste veikiantis sporto baras, bus vienintelė vieta, kurioje iš tolimos šalies atvykęs svečias galės džiaugtis  triumfo akimirkomis po svarbiausios savo mylimos komandos sezono pergalės.

Sporto baras, galima sakyti, yra teminė maitinimo įstaiga. Todėl labai svarbus yra temos atskleidimas, skoningas ir išmanus pateikimas. Sporto baruose galima įsigyti palaikomos komandos atributikos, įsigyti ir apsivilkti marškinėlius, ir taip, bent mintyse ir širdyje, išbėgti į aikštelę kartu su mylima komanda.

Pradedant pavadinimu ir baigiant interjero dizaino elementais, turi suprasti, jog čia galima užuosti įtampos ir prakaito kvapą, o liejasi ne tik alus, bet ir pergalių emocijos, ar pralaimėjimo ašaros.